Výchovný poradca

Informácie pre maturantov V. - ako si podať prihlášku na VŠ

- Prihlášku na vysokoškolské štúdiumje možné stiahnuť z internetu , zakúpiť v papiernictve alebo v predajni ŠEVT u. Pri jej vypĺňaní postupujte podľa pokynov a hlavne podľa VZORU. Na webe vybranej univerzity skontrolujte, či škola umožňuje elektronické prihlásenie.

- Poplatok za prijímacie konanieuhradíte na pošte formou poštovej poukážky alebo bankovým prevodom na účet fakulty.

- Potvrdenie o zaplatení(poštovú poukážku či výpis z účtu) si ponecháte. Zhotovíte jeho kópiu a vlepíte ju do prihlášky na tretiu stranu.

- Vyplnenú prihlášku /známky a priemery/ vám skontroluje triedna profesorka a potvrdí výchovná poradkyňa.  Podľa požiadaviek univerzity si urobte kópie vysvedčení zo strednej školy a neskôr aj maturitného vysvedčenia.

- Navštívte notára alebo matriku na obecnom či mestskom úrade, ktoré vami zhotovené kópie vysvedčení overia.

- V prípade, že škola požaduje potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti, navštívte aj s prihláškou svojho obvodného lekára.

- Nezabudnite na štruktúrovaný životopis, bez ktorého nebude vaša prihláška úplná. Nezabudnite sa na 3.strane PODPÍSAŤ.

- Prihlášku so všetkými prílohami odošlite na adresu fakulty (rozhodujúci je dátum pečiatky na pošte - t.j. ak sa má prihláška podať do 28.2.2011, tak stačí podať prihlášku 28.2.2011 na poštu, prípadne osobne na študijnom oddelení. Nezabudnite podať zásielku DOPORUČENE, aby ste mali doklad o odoslaní) V prípade, že škole stačí elektronická prihláška, prineste tlačivá až na prijímacie pohovory.