Nadstavbové štúdium
Školenie PULS 31:3:2025
- 17
Dňa 31.3.2025 sa žiačky tretieho ročníka Súkromnej strednej sdbornej školy služieb zúčastnili školenia COLOR ART DESÍRÉE BEZ HRANÍC, na ktorom ich školila expertka Silvia Limetti. Školenie bolo venované moderným technikám farbenia, melírovania a tonóvania vlasov. Naučili sa nové metódy miešania farieb, ich správnu aplikáciu a nové trendy v koloristike.Praktická časť umožnila vyskúšať si techniky pod odborným dohľadom a zdokonalovať sa v práci s rôznymi typmi vlasov. Školenie bolo veľmi prínosné a získané poznatky určite využijú v praxi.
Spolupráca ročníkov
- 11
V rámci odborného výcviku žiačky 4.ročníka Kamila Gdovinová a Viktória Puzderová predviedli medzi sebou večerné a denné líčenie a odovzdali informácie a skúsenosti z praxe žiačkam 1.ročníka, ktoré si následne medzi sebou vyskúšali denné líčenie tiež. Aj keď sa to budú ešte len učiť, šlo im to výborne. Bolo to pre nich prínosom, inšpiráciou a získali nové poznatky.
Nesmrteľný príbeh Rómea a Júlie
Študenti Súkromnej strednej odbornej školy služieb v Bardejove strávili Deň učiteľov s PaedDr. J. Jevčákovou a Mgr. S. Čobejovou na predstavení divadelného súboru Na skok v Raslaviciach. Tragédiu Williama Shakespera o láske a nenávisti Rómeo a Júlia divadelný súbor pod vedením Bc. Martina Bašistu spracoval originálnym spôsobom, no myšlienkové posolstvo hry ostalo zachované. Rómeo a Júlia ako symbol trvácej lásky, ktorá odoláva času a zmene a pokračuje v srdciach tých, ktorí sa odvážia snívať a milovať so všetkou svojou silou.
Mgr. S. Čobejová
Prednáška o kyberšikane
Dňa 01.04.2025 sa naši žiaci z tried II.A a II.B zúčastnili zaujímavej a poučnej prednášky na tému šikanovanie - kyberšikana, ktorú viedla policajtka v spolupráci s pracovníčkou úradu práce. Cieľom prednášky bolo zvýšiť povedomie o rizikách spojených so šikanovaním a jeho modernou formou – kyberšikanou, ktorá je čoraz rozšírenejším problémom medzi mladými ľuďmi.
Počas prednášky sme sa dozvedeli, čo všetko môže byť považované za šikanovanie a aké následky môže mať pre obeť aj agresora. Policajtka nám vysvetlila, aké právne dôsledky môžu mať prejavy šikanovania, a upozornila nás na to, že kyberšikana, hoci sa odohráva v online priestore, má reálne dopady na psychiku a život obete.
Pracovníčka úradu práce sa zamerala na psychologické aspekty šikanovania a možnosti pomoci pre obete. Žiaci mali možnosť diskutovať o vlastných skúsenostiach a klásť otázky o tom, ako sa môžu brániť a kde hľadať pomoc v prípade, že sa stanú obeťou šikany.
Prednáška bola nielen informatívna, ale aj interaktívna. Študenti sa zapojili do diskusie a prostredníctvom modelových situácií im policajtka vysvetlila ako majú v rôznych situáciách šikanovania. Dôležitým posolstvom bolo aj to, že každý z nás môže prispieť k tomu, aby sa šikana v našom okolí nešírila – stačí byť vnímavý a nebáť sa pomôcť.
Ďakujeme našim hosťom za cenné informácie a veríme, že si žiaci z prednášky odniesli veľa užitočných poznatkov, ktoré im pomôžu v ochrane seba aj svojich spolužiakov pred šikanovaním.
Text a foto: Mgr. Miroslava Pollaková