V dňoch 13. 5 - 17. 5. 2013 sa študenti prvého ročníka štúdijného odboru Propagačná grafika SSOŠ zúčastnili krajinárskeho kurzu, ktorý bezprostredne rozširuje hlavný odborný predmet, ktorým ja výtvarná príprava. Stavia na teoretických vedomostiach a sústreďuje sa na rozvoj zručností, čo je hlavným cieľom krajinárskeho kurzu.
Cieľom akcie je naučiť sa rôznym spôsobom zobrazovania krajiny. Získať bližší kontakt s prírodou a jej krásami vedieť výtvarne spracovať pozorovanú krajinu, čím sa u žiakov prehĺbi vzťah k prírode, k jej hlbšiemu poznaniu cez vlastné videnie a osobnostné poňatie podstaty kresby a maľby prírodných scén. Jednotlivé prostriedky výstavby a kompozície výtvarných diel, tvorivo uplatniť v aktívnom vzťahu k prírode. Osvojiť i spájanie teoretických vedomosti o formách výtvarného jazyka, s praktickými zručnosťami vo využívaní výtvarných a vyjadrovacích prostriedkov. Zobraziť vo svojej práci interpretácie objektov z krajiny v podobe realistickej štúdie, v kreatívnych posunoch a rôznych formách akčného umenia a schopnosti zachytiť krajinu v konkrétnom ročnom období s využitím naučených výtvarných techník.
Okrem tohto vzdelávacieho aspektu plní krajinársky kurz aj didaktický cieľ – naučiť sa kresliť krajinné prvky, prírodniny, architektúru, spoznávať jednotlivé slohy v architektúra historických miest. Nadobudnutie zručnosti v oblasti výtvarnej výchovy, orientácie v pléneri s dôrazom na zlepšenie zručnosti v kresbe, farebné cítenie, zobrazenie perspektívy a hĺbky. Krajinársky kurz plní aj výchovný cieľ – poznávať väčší kolektív a vhodne sa doň začleniť, pre pedagógov i žiakov bližšie kontakty navzájom a zároveň budovanie kladného vzťahu ku krajine v ktorej žijú, chrániť životné prostredie a prírodu.
Mgr.Art. Martin Sabol